Termelők és kézművesek

A Zirc központjában kialakított fedett vásártéren 2022 májusában tartottak először a régi idők hagyományait követve termelői és kézműves vásárt. A piac első évében a kitartás eredményeként egyre több lett az árus és a vevő. A második évben, 2023-ban még több. A harmadikban, idén nem is kell tavaszig várni az újranyitásra.
2024. január 8.
Fóris Anna és Ödön négy gyermekük mellett önellátó családi gazdaságot vezetnek, zöldségközösséget látnak el és szaktanácsadással is foglalkoznak. Emellett fix ágyásos technológiát alkalmaznák a minél jobb virágzásért. Pátkán háromezer négyzetméteren gazdálkodnak biomódszerekkel, mobil ólas baromfitartást folytatnak.
Veszprém vármegyében, a festői Balaton északi partján járunk, Balatonfüreden, a Máté Családi Méhészetben. Máté Dávidot és bátyját, Máté Miklóst kérdeztem. Velük A méhészet négy évszaka című ismeretterjesztő filmsorozatunk Ősz részének forgatásán ismerkedtem meg.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara folytatja júniusban indított szakmai rendezvényét helyitermék- és értéktári kiállítással, valamint kóstolóval egybekötve. „A Hagyományunk és értékünk alapjai” című rendezvény szeptember 18-án lesz Győrben, a kamara Bálint Mihály utcai székházában.
Fontosak a védjegyek? Mire jó ez? Hogy használják? Ki mire használja? Ezekre a kérdésekre kerestük a válaszokat a Kislépték Egyesület elnökével Dr. Kujáni Katalinnal. Az apropót pedig az adja, hogy átadták a „Helyben vagyunk” védjegyet, mely egy olyan innovatív kezdeményezés, amely a helyi termékeket kínáló, minőségi szolgáltatásokat nyújtó szolgáltatók elismerésére jött létre.
2024. szeptember 14.
A Bükkaranyosi Pálinka Kft 2008 májusában alakult azzal a célkitűzéssel, hogy kompromisszum nélkül a legmagasabb minőségi kategóriájú, prémium pálinkákat állítson elő.
„Az ötlettől a megvalósulásig: Szociális farmok létrehozása és működtetése a gyakorlatban” című kiadvány jelent meg, mely bemutatja a hazai szociális farmokat, valamint a most születő kezdeményezések elindulását.
A Bagin család 380 hektáros farmján generációk óta folyik mezőgazdasági tevékenység, legfőképp sertéstenyésztés és dinnyetermesztés. A klímaváltozás és a piac kihívásai ellenére a család innovatív megoldásokkal tartja fenn gazdaságát.
Nyolc évvel ezelőtt jelent meg először a nyomtatott Méhészetben ez az inspiráló beszélgetés a méhésszel, aki Szakulár csodálatos mikroklímájában, a művészet és a méhészet közötti határokat átlépve találta meg az alkotás és a természet harmóniáját.
Plüssfigura, szundikendő, csörgő, cumi vagy rágcsalánc, számos kézműves termék szerepel Pintér Fanni kínálata között. A komáromi kisvállalkozó Pintér Fanni kézműves termékeket készít a mindennapokban.