KAP

A Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. látja el a KAP-hálózat Vidék- és térségfejlesztési Támogató Egységének feladatait – derül ki az agrárminiszter Nemzeti KAP-hálózatról szóló rendeletéből. A hálózat részeként működő Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat állandó titkársági feladatai is a társaságnál maradnak.

A Közös Agrárpolitika Stratégia Terv keretei között a területalapú támogatások szabályait és az új támogatási formákat is bemutató, a gazdálkodók minél szélesebb körű tájékoztatását szolgáló új honlapot indít az Agrárminisztérium, amelynek elérhetősége: https://kap.mnvh.eu/. Az oldalon megtalálható a területalapú támogatások megváltozott zöld feltételeit tartalmazó részletes kiadvány is.
Történelmi lehetőséget jelent Magyarországnak, hogy a Közös Agrárpolitikához (KAP) kapcsolódó stratégiai tervét elfogadta az Európai Bizottság - mondta keddi sajtótájékoztatóján Budapesten az agrárminiszter.
Az Agrárközgazdasági Intézet 1954-es megalapítása óta folyamatosan próbál lépést tartani a nemzetközi gyakorlatokkal és a hazai agrárszektor kiemelt szereplőinek igényeivel. Az intézet 2024. július 1-től három regionális központtal bővült. Ezek létrehozásával az AKI megkezdte a Tesztüzemi Információs Rendszer szakmai és szervezeti átalakítását.
Benkő Zsolt a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat Csongrád-Csanád vármegyei területi felelőse a Rádió 7 közös nevező című műsorában beszélt a mezőgazdasági és vidékfejlesztési támogatásokról.
Összesen 200 milliárd forint keretösszeggel, két új pályázati felhívás jelent meg az állattartó gazdaságok fejlesztéseinek támogatására a 2027-ig tartó KAP Stratégiai Terv keretei között – jelentette be közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter. A kormány stratégiai kérdésnek tekinti az állattartó gazdaságok versenyképességének javítását.
Az Európai Unió Közös Agrárpolitika (KAP) Hálózata olyan platformként működik, ahol a vidékfejlesztési politikák gyakorlati tapasztalatait és innovatív megoldásait osztják meg egymással az uniós tagállamok. Ez a hálózat megkönnyíti a tudásmegosztást és a hálózatépítést, lehetővé téve az összes vidéki érdekelt fél számára az EU-ban, hogy hatékonyabban működjenek együtt a KAP stratégiai tervezésében és végrehajtásában.
Az Agrárminisztérium 50 milliárd forintos forrással hirdette meg a „Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása” című felhívást, melynek keretében a feldolgozóüzemek és kistermelők élelmiszer előállításhoz kapcsolódó kisebb beruházásait támogatja. Egy hónap múlva, augusztus 13. és augusztus 26. között nyílik meg a támogatási kérelmek benyújtásának lehetősége.
A „Társadalmi vállalkozások fejlesztésének támogatása” című (KAP-RD50-1-24 kódszámú) pályázati felhívásról készített összefoglaló a 2024.07.08-i állapot szerint tájékoztató jelleggel készült. A pályázati felhívás és annak mellékletei, a kapcsolódó közleményekkel együtt a hivatalos www.kap.gov.hu pályázati portálon jelennek meg, melyeknek nyomon követése a pályázó felelőssége.
Új vidékfejlesztési pályázati felhívás jelent meg 1,6 milliárd forint keretösszeggel, amely a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok számára biztosít lehetőséget értékteremtő tevékenység végzésére a mezőgazdasághoz kapcsolódóan – jelentette be Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár.