Natúrparkok

Az állami erdőgazdaságok az elmúlt évtizedben több mint húsz milliárd forintnyi turisztikai fejlesztést hajtottak végre, és további húsz milliárd forintnyi program előkészítése, megvalósítása zajlik - mondta az Agrárminisztérium erdőkért felelős államtitkára szombaton a Zempléni-hegységben található Rostallón, ahol átadták az Északerdő Zrt. kezelésében lévő Ökotudatos Nevelési Központot (RÖNK).

2024 októberében egy nemzetközi jeles nap kínál lehetőséget natúrparkjaink gazdag táji örökségének megismerésére. A táj nemzetközi napja alkalmából az érdeklődők több natúrparki helyszínen, helyi szakvezetők segítségével, élményszerűen ismerhetik meg natúrparki tájainkat.
Az augusztus 28-án megrendezésre került IV. Kárpát-medencei Natúrparki Találkozó, amelyre a Magyar Natúrparkok Szövetsége az idei évben sokoldalú és érdekes programot rakott össze, kimerítő összefoglalót kaphattunk a területfejlesztés, a környezetvédelem, és az aktív turizmus aktualitásairól.
Budapest, 2024. augusztus 28. - A Magyar Natúrpark Szövetség (MNSZ) és a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége a Magyar Természettudományi Múzeumban megtartott IV. Kárpát-medencei Natúrparki Találkozón együttműködési megállapodást írt alá.
2023. december 1.
Egy korszak lezárul, egy új ajtó kinyílik. Együttműködési megállapodás született a Széchenyi István Egyetem és a Pannónia Kincse LEADER Egyesület között. Ünnepi közgyűlést tartott a közelmúltban a Pannónia Kincse LEADER Egyesület (PKLE) az abdai önkormányzat épületében.
A Magyar Natúrpark Szövetség (MNSZ) az Aktív Magyarország támogatásával idén második alkalommal rendezi meg Aktívan a Natúrparkokban című rendezvénysorozatát. A 2023. május 20-október 7. között, 10 helyszínen megrendezésre kerülő programsorozat Kelebián, a Felső-Bácska-Homokhát Natúrparkban kezdődik.
Véget ért az alpannonia® plus projekt. Az osztrák–magyar együttműködés eredményeként létrehozott, közel 150 km hosszú túraútvonal, melynek fő útvonala az alsóausztriai Semmeringtől és a stájerországi Fischbachtól Kőszeg városáig vezet. Az Írottkő Natúrparkért Egyesület már a 2007-től 2013-ig tartó első pályázati időszakban is részt vett, a projekt célja akkor a túraútvonal turisztikai hasznosításának elősegítése, az attrakciók bővítése, a meglévő természeti és kulturális adottságok megújítása, Kőszeg idegenforgalmi profiljának erősítése volt. 
200 bringatúra, hegykerülő kerékpáros túrák, vízitúra sorozat, koncert az erdőben, lovaglás a natúrparkokban… ezek mind az Aktívan Itthon Program részei, melyek mind közelebb visznek az ország megismeréséhez. A program 11 önálló rendezvénysorozatot ölel fel, melyekben az a közös, hogy mindegyik az aktív életmódot népszerűsíti. 
Október második felében egy nemzetközi jeles nap kínál lehetőséget natúrparkjaink gazdag táji örökségének megismerésére. „A táj nemzetközi napja” alkalmából az érdeklődők több natúrparki helyszínen, helyi szakvezetők segítségével, élményszerűen ismerhetik meg natúrparki tájainkat.
A hazai nemzeti parkok kiemelt feladata, hogy bemutassák és a nagyközönséggel megismertessék a természeti értékeket. Az igazgatóságok az operatív programok keretében megvalósuló fejlesztések 13 százalékát, majdnem 5 milliárd forintot fordítanak a természetvédelmi bemutató infrastruktúra fejlesztésére – jelentette ki az Agrárminisztérium környezetügyért felelős államtitkára.