Magyar fiatalok a Mezőgazdasági és Vidéki Inspirációs Díj (ARIA) döntőjében!

majort
2024. 11. 22., p – 11:49

Az a megtiszteltetés érte a hazai LEADER helyi akciócsoportokat, hogy az Európai KAP-hálózat ARIA - Agricultural and Rural Inspiration Awards (helyi szinten megvalósított legzöldebb, legokosabb, társadalmilag legbefogadóbb, leginnovatívabb és legellenállóbb közös agrárpolitikai (KAP) projektek) díjának idei 24 döntőse között egy magyar kezdeményezés,  a KÖSZI (Közép-dunántúli Szövetség az Ifjúságért) is szerepel!

A díjátadásra december 4-én Brüsszelben kerül sor.

A kategória nyerteseken kívül átadják a közönségdíjat is annak a projektnek, amely az internetes szavazáson a legtöbb szavazatot gyűjti össze.

Szavazni december 1-ig az alábbi linkeken lehet:

  1. EU CAP Network szavazás
  2. SurveyMonkey szavazás
  3. LinkedIn szavazás

A KÖSZI (Közép-dunántúli Szövetség az Ifjúságért) projektjeinek elsődleges célja a vidéken élő ifjúság számára minél több információ és szakmai segítségnyújtás biztosítása, aktív állampolgárrá válásuk elősegítése, lehetőségeik körének szélesítése, hasznos szabadidő eltöltés elősegítése, egymással való kapcsolataik segítése.

A versenyre nevezett projektet három részre osztották.

  • Az első az „Értékőr Program”, amelynek keretében az Értékőrség hálózatát a balatonfüredi kistérségig bővítették.
  • A második az inkubátorprogram volt – amelynek célja a kapcsolatépítés a helyi fiatalok és az üzleti közösség között.
  • A harmadik a kulcsfontosságú ifjúságsegítő program volt, amely összehozza a régió munkavállalóit, és együttműködést épít a különböző ágazatok között.

A régió védjegyes gazdaságainak megismerésére műhelymunka-sorozatot és tanulmányutat szerveztek a fiataloknak, létrejött a fiatalok számára nyitott munkalehetőségek adatbázisa, valamint öt településen közösségi munka rendezvények erősítésére került sor. A projekt egyik legfontosabb eredménye, hogy a fiatalok régióhoz való kötődése megerősödött. A projekt eredményeként Balatoncsicsón és Lovason Értékőr csoportok alakultak, és több fiatalt vontak be az identitáserősítő Értékőr Programba. A fiatal munkavállalók szélesebb szakmai hálózata jött létre. A kilenc tanulmányúton a fiatalok a régió legaktívabb és leginnovatívabb vállalkozóival ismerkedhettek meg, akiknek toborzási lehetőségük is volt. A kalákák öt településen tesztelték a fiatalok közösségi életbe való bevonásának innovatív, új módját.

A projekt az Európai Unió támogatásával és a Magyar Kormány társfinanszírozásával valósult meg, a LEADER programon keresztül.

 

Forrás: Agrárminisztérium, NAK
Fotó: facebook.com/koszi.org