Évről évre nagy sikert arat az ÖMKi tájfajta paradicsompalánta akciója, amely idén ismét a Lidl üzletlánc együttműködésével valósul meg. A kutatóintézet több mint öt évig vizsgálta, hogy melyek a legjobban termő, legjobban alkalmazkodó, hagyományos hazai paradicsom tájfajták, amelyek visszahozzák a változatosságot táplálkozásunkba és kertjeinkbe.
Kutatásaik eredményeképp most ismét lehetősége lesz minden lelkes kertésznek, hogy megvásárolja a bio körülmények között nevelt palántákat és egy kis újdonságot csempésszen mind a kertbe, mind a konyhaasztalra.
Immáron ötödik éve lesznek országszerte elérhetők az öko tájfajta paradicsom palántáink! A nagy érdeklődésre való tekintettel, idén 24 000 darabra növeltük a Lidl áruházakba kerülő mennyiséget.
A Cegléd, Fadd, Máriapócs és Tolna tájfajták elültetésével és gondozásával nemcsak a saját egészségünkért teszünk, de a kiskerti gazdálkodás színesítésével a környezetünk biodiverzitását, azaz változatosságát is növeljük. A palánták öko minősítése pedig garantálja, hogy szintetikus növényvédőszerektől és műtrágyáktól mentesen nevelkedtek, és ezzel a termesztési módszerrel hosszútávon járulnak hozzá egészségünk és környezetünk védelméhez.
Országosan, minden Lidl áruházban elérhetőek lesznek a palánták (kivéve a budapesti, kisebb alapterületű, jellemzően belvárosi boltokat).
A Lidl üzletekben az értékesítés várhatóan a következő napokon indul (a készlet erejéig):
- Május 4., csütörtök reggel
- Május 11., csütörtök reggel
- Május 18., csütörtök reggel
Bár megnöveltük a mennyiséget, az üzletek így is csak körülbelül 100-120 db palántát tudnak egy-egy alkalommal kihelyezni. Éppen ezért érdemes időben odaérni majd az áruházakba, mert a fiatal növények – a tapasztalatok alapján – igen gyorsan gazdára találnak.
Akik tájfajta, öko paradicsompalántát nevelnek, agrárörökségünk megőrzéséhez is hozzájárulnak. Egyúttal támogatják a hazai fenntartható gazdálkodást, azon belül is a kistermelőket. Ráadásul azzal, hogy ÖMKi logójával fémjelzett terméket vásárolsz, közvetve segíted az újabb hazai ökológiai mezőgazdasági kutatásokat is!
Forrás: Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet – ÖMKi
Fotó: Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet – ÖMKi