Vidékfejlesztés

A Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat 2008. december 2-án, éppen 15 éve alakult meg. „Minden tagállam nemzeti vidéki hálózatot hoz létre, amely összefogja a vidékfejlesztéssel foglalkozó szervezeteket és közigazgatási szerveket.” (1305/2013/EU rendelet)
Lerakták az új közösségi piactér alapkövét szombaton, amely közel 100 millió forintos beruházásból valósul meg Dunaszegen. Az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap 64,86 millió forint pályázati összeggel támogatta a fejlesztést. 
Az Agrárminisztérium újranyitotta a VP2-4.1.1.-20 kódszámú „Állattartó telepek fejlesztésének támogatása” című pályázati kiírást – közölte Nagy István tárcavezető. Az újranyitást a korábban 2020 őszén pályázható felhívás óriási sikere indokolta, így ismét lehetőség nyílik az állattartók számára nagyobb léptékű beruházások megvalósítására.

Május 24-e óta benyújthatók a Kertészet – ültetvénytelepítés és gyógynövénytermesztés támogatási kérelmek. A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 15 milliárd forint - jelentette be Nagy István agrárminiszter.

Az Agrárminisztérium a megújuló vidék, megújuló agrárium program keretében 50 milliárd forintos keretösszeggel pályázatot hirdet terménytárolók, szárítók és tisztítók támogatására. A támogatási kérelmek benyújtására 2021. augusztus 2-től lesz lehetőség - jelentette be Nagy István agrárminiszter.

Az állattartó telepek korszerűsítésére kiírt pályázatok keretösszegét megötszörözte a kormány, így az érintettek 50 milliárd forint helyett 260 milliárd forintot kaphatnak - jelentette be péntek Nagy István agrárminiszter Hajdúnánás-Kendereskertben, ahol a megye 51 nyertes gazdálkodójának átadta a támogatási szerződéseket.

A kormányzat a gazdák és a vidéki vállalkozások partnere, a magyar vidékkel szövetségben dolgozik – mondta Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára az Új Lendület EXPO Marcaliban elnevezésű rendezvény megnyitóján, szombaton.
A Magyarországi Falumegújítási Díj 2023 programban tizenöt települést díjaztak vagy ismertek el. Az első helyet a Nógrád vármegyei Varsány nyerte el a falufejlesztés legkiemelkedőbb minőségű megvalósításáért.
Multifunkcionális kiállítótér, babzsákmozi, természetbúvár labor és digitális homokozó is várja a természet szerelmeseit. Minden igényt kielégítő látogatóközpontot avattak a Tisza-tónál – írta az I love Tisza-tó.
A közös túrázással egybekötött eseményen Gógh András polgármester elmondta: három évvel ezelőtt szembesült az önkormányzat azzal, hogy a községtől három kilométerre található, mintegy két évtizede átadott Fekete-hegyi kilátó állapota jelentősen leromlott. Ekkor döntötték el, hogy a zempléni Hegyköz szívében megbúvó település környékén korábban kijelölt tanösvényeket áttekintik, észszerűsítik és felújítják.